X-Ray
HD+
4K

Zrodzeni do szabli VOD

7.5
7.5/10

Film “Zrodzeni do szabli” to epicki dokumentalno-dramatyczny obraz osadzony w Polsce w pierwszej połowie XVII wieku, opowiadający historię młodego rycerza Blazeja Wronowskiego. Jan Jerlicz, weteran wojen moskiewskich, wraca do ojczyzny na prośbę Macieja Wronowskiego, swojego brata z broni, aby rozpocząć szkolenie jego syna, Blazeja. “Zrodzeni do szabli” to opowieść o honorze, odwadze i wojnie, widziana oczami młodego szlachcica i rycerza dorastającego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Część dokumentalna filmu to kinowa podróż przez historię i sztukę mistyki wytwórczości polskiej szabli, która do dziś uważana jest za jedno z najlepszych narzędzi walki na świecie. Eksperci światowej klasy demonstrują sztukę walki szablą oraz kunszt kucia tego niezwykłego oręża.

Informacje o „Zrodzeni do szabli” – VOD

Film “Zrodzeni do szabli” to fabularyzowany dokument, którego premiera odbyła się 10 grudnia 2019 roku. Reżyserem tego filmu jest Paweł Deląg, a scenariusz został napisany przez Janusza Sieniawskiego. Produkcja filmu odbyła się w Polsce. Czas trwania tego filmu wynosi 65 minut.

Fabuła

“Zrodzeni do szabli” to epicki film dokumentalno-dramatyczny osadzony w Polsce w pierwszej połowie XVII wieku. Opowiada historię młodego rycerza, Blazeja Wronowskiego. Jan Jerlicz, weteran wojen moskiewskich, wraca do ojczyzny na prośbę Macieja Wronowskiego, swojego brata z broni, aby rozpocząć szkolenie jego syna, Blazeja. “Zrodzeni do szabli” to opowieść o honorze, odwadze i wojnie, widziana oczami młodego szlachcica i rycerza dorastającego w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Część dokumentalna filmu to kinowa podróż przez historię i sztukę mistyki wysokiej klasy kunsztu polskiej szabli, która do dziś uważana jest za jedno z najlepszych narzędzi walki na świecie. Eksperci światowej klasy demonstrują sztukę walki szablą oraz kunszt kucia tego niezwykłego oręża.

Obsada aktorska w filmie

W filmie występuje zespół utalentowanych aktorów, którzy wcielają się w różnorodne postacie. Paweł Deląg wciela się w głównego bohatera, Jana Jerlicza, który staje przed trudnymi wyborami i próbami. Wiktor Osiński wciela się w młodego Błażeja Wronowskiego, postać pełną energii i pasji. Bartosz Sieniawski natomiast wciela się w starszego Błażeja Wronowskiego, który przemierzył już wiele dróg życiowych.

Maciej Kowalewski wciela się w postać Jerzego Wronowskiego, ojca Błażeja, który jest dla niego ważnym autorytetem i wsparciem. Zbigniew Juszkiewicz wciela się w rolę Kowala, postaci tajemniczej i nieprzewidywalnej. Hanna Turnau natomiast wciela się w postać Matki, która jest dla bohaterów ważnym punktem odniesienia i oparcia.

Dariusz Toczek wciela się w prowodyra Koła, postać pełną charyzmy i determinacji. Krzysztof Sieniawski natomiast wciela się w postać Dymitra Repnina, postać wpływowego i wpływowego człowieka. Krzysztof Sawicki natomiast wciela się w postać Kacpra, postać pełną tajemniczości i intrygi.

Wszyscy aktorzy wnoszą do filmu swoje niepowtarzalne talenty i umiejętności, tworząc zgrany zespół, który wciąga widza w świat emocji i przygód bohaterów. Ich profesjonalizm i zaangażowanie sprawiają, że film staje się niezapomnianym przeżyciem dla widza.

Podsumowanie

Film “Zrodzeni do szabli” otrzymał wysokie oceny na stronach Filmweb (7,9), IMDb (7,3) oraz TMDb (8,3). To już samo w sobie sugeruje, że warto go obejrzeć.

Opinie krytyków i widzów są zgodne – film jest dobrze oceniany. Fabuła i scenariusz są interesujące, a akcja utrzymana w tempie, które trzyma widza w napięciu. Warto również zwrócić uwagę na doskonałą grę aktorską, która dodaje autentyczności postaciom.

“Zrodzeni do szabli” to film, który z pewnością przypadnie do gustu fanom kina akcji i przygody. Sceny walki są dynamiczne i widowiskowe, a efekty specjalne wykonane są na wysokim poziomie.

Niektórzy mogą jednak odczuwać pewne niedociągnięcia w fabule lub brak oryginalności w niektórych momentach. Jednakże, biorąc pod uwagę wysokie oceny na różnych platformach, można stwierdzić, że większość widzów jest zadowolona z tego filmu.

Podsumowując, jeśli lubisz filmy akcji o ciekawej fabule i dobrze zrealizowanej akcji, “Zrodzeni do szabli” jest wart obejrzenia. Mimo pewnych niedoskonałości, film zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów, co świadczy o jego wysokiej jakości.

Cały film "Zrodzeni do szabli"

Polecane filmy

Jeszcze chwila...

Przejdź na premium i zyskaj dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i seriali takich jak ten!