X-Ray
HD+
4K

Ocaleni VOD

5.5
5.5/10

Film “Ocaleni” opowiada o prawdziwej historii 12 chłopców i ich trenera, którzy zostają uwięzieni w olbrzymiej zalanej jaskini na północy Tajlandii. Rozpoczyna się międzynarodowa akcja ratunkowa, w której tysiące ludzi próbuje wydostać ich z podziemnych korytarzy. Przez 9 dni ekipie udaje się zlokalizować zaginionych, ale teraz muszą stawić czoła trudnościom takim jak brak tlenu i rwący prąd wody, aby każdego z nich bezpiecznie wydostać na powierzchnię.

Informacje o „Ocaleni” – VOD

Film “Ocaleni” miał swoją premierę 5 października 2019 roku. Jedynym reżyserem filmu jest Tom Waller. Oryginalny tytuł filmu to “Nang Non”. Jest to film z gatunku akcji i dramatu. Produkcja filmu odbyła się w Tajlandii i Irlandii. Scenariusz został napisany przez Toma Wallera. Czas trwania filmu wynosi 104 minuty.

Fabuła

Film “Ocaleni” opowiada historię 12 chłopców z drużyny piłkarskiej, którzy postanawiają zwiedzić olbrzymią jaskinię Tham Luang na północy Tajlandii. Razem z nimi wyrusza ich trener. Jednak ich przygoda zamienia się w koszmar, gdy nadchodzi potężny monsun i wejście do jaskini zostaje zalane deszczową wodą. Chłopcy wraz z trenerem zostają uwięzieni setki metrów pod ziemią, odcięci od świata.

Rodziny chłopców niepokoją się, gdy nie wracają do domu, i zgłaszają zaginięcie odpowiednim służbom. Rozpoczyna się ogromna międzynarodowa akcja ratunkowa, w której biorą udział tysiące ludzi. Na miejsce przybywają amerykańscy komandosi i doświadczeni nurkowie jaskiniowi. Wieść o akcji rozchodzi się szybko i cały świat obserwuje jej postępy.

Po 9 dniach ekipie udaje się zlokalizować zaginionych, jednak teraz przed nimi stoi niezwykle trudne zadanie – wydostanie chłopców i trenera przez ciasne i zalane wodą tunele jaskini. Każdy metr staje się walką o życie, gdyż kończy się tlen, a rwący prąd wody grozi śmiercią. Operacja staje się wyścigiem z czasem, a emocje sięgają zenitu.

Film “Ocaleni” ukazuje nie tylko dramatyczną sytuację uwięzionych chłopców i ich trenera, ale również pokazuje siłę ludzkiego ducha i determinację, jaką można osiągnąć w obliczu tragedii. Przez cały czas trwania akcji ratunkowej widzowie są trzymani w napięciu, wspierając bohaterów i trzymając kciuki za ich powodzenie. Film przypomina nam o sile wspólnoty i solidarności, która może przynieść nadzieję nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Gdzie obejrzeć „Ocaleni” na VOD

Film można obejrzeć na platformach takich jak Canal + Premiery, Play Now, katoflix, rakuten oraz chili.

Obsada aktorska w filmie

W filmie “Jim Warny” w rolę tytułowego bohatera wciela się Jim Warny, który jest również jednym z głównych aktorów. Erik Brown występuje jako Erik Brown, a Mikko Paasi jako Mikko Paasi. Tan Xiao Long gra postać Tan Xiao Longa, a Jumpa Saenprom wciela się w Mae Buę. Napadol Niyomka odgrywa rolę Napadola Niyomki, a Maythavee Weiss występuje jako tłumaczka zespołu. Ron Smoorenburg wciela się w eksperta Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, natomiast Kelly B. Jones gra członka obsługi naziemnej na lotnisku Heathrow.

Podsumowanie

Film “Ocaleni” otrzymał przeciętne oceny na stronach Filmweb, IMDb oraz TMDb. Zgodnie z tymi ocenami, można stwierdzić, że film nie wyróżnia się szczególnie pozytywnie ani negatywnie.

Ocena na stronie Filmweb wynosi 5,3, co sugeruje, że film nie zdobył wielu entuzjastów wśród użytkowników tej platformy. Podobnie jest na stronach IMDb i TMDb, gdzie obie oceny wynoszą 5,8.

Warto jednak pamiętać, że oceny te są subiektywnymi opiniami internautów i niekoniecznie odzwierciedlają rzeczywistą jakość filmu. Dlatego warto samodzielnie obejrzeć “Ocalonych” i wyrobić sobie własne zdanie na temat tego dzieła.

Cały film "Ocaleni"

Polecane filmy

Jeszcze chwila...

Przejdź na premium i zyskaj dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i seriali takich jak ten!