X-Ray
HD+
4K

Obywatel Jones VOD

6.5
6.5/10

Film “Obywatel Jones” opowiada historię młodego dziennikarza Garetha Jonesa, który podróżuje do Związku Radzieckiego, aby odkryć prawdę o stalinowskim reżimie i klęsce głodu w Ukrainie. Jego artykuł ukazujący te wydarzenia jest jednak tłumiony i podważany przez zachodnich dziennikarzy. Pomimo pogróżek, Jones nieustannie walczy o prawdę i dzieli się swoimi odkryciami z George’em Orwellem.

Informacje o „Obywatel Jones” – VOD

Film “Obywatel Jones” miał swoją premierę 10 lutego 2019 roku. Jest to thriller polityczny, którego jedynym reżyserem jest Agnieszka Holland. Film został wyprodukowany w Polsce i na Ukrainie. Scenariusz został napisany przez Andreę Chalupę. Czas trwania filmu wynosi 119 minut.

Fabuła

Gareth Jones, młody i ambitny dziennikarz, zdobywa sławę po opublikowaniu artykułu o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem. Teraz pragnie zgłębić kolejny ważny temat – modernizację Związku Radzieckiego. Wyrusza do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Tam poznaje Adę Brooks, młodą dziennikarkę pracującą dla Waltera Duranty’ego, którym dowiaduje się, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez cenzorów.

Jones słyszy przerażające plotki o wielkiej klęsce głodowej w ZSRR i postanawia samodzielnie udać się na Ukrainę. Tam staje się świadkiem tragedii Hołodomoru, gdzie miliony ludzi umiera z głodu, podczas gdy zboże jest eksportowane za granicę w celu finansowania industrializacji imperium radzieckiego.

Po powrocie do Londynu Jones pisze artykuł ukazujący horror, którego był świadkiem. Jednak publikacja zostaje wyciszona, a jej autentyczność podważana przez zachodnich dziennikarzy, którzy są pod wpływem Kremla. Mimo groźb śmierci Gareth nie ustaje w walce o prawdę.

Postanawia podzielić się swoimi odkryciami z młodym pisarzem George’em Orwellem, który aspiruje do pisania. Razem podejmują walkę o ujawnienie prawdy i demaskowanie sowieckiego reżimu. Ich wysiłki mają na celu odkrycie i uświadomienie światu brutalnej rzeczywistości, która jest tłumiona przez władze.

Film “Obywatel Jones” to historia młodego dziennikarza, który ryzykuje swoje życie, aby ujawnić prawdę o stalinowskim reżimie. To opowieść o odwadze, determinacji i walce o sprawiedliwość. Przeplatając fakty historyczne z dramatycznymi wydarzeniami, film ukazuje nie tylko tragedię Hołodomoru, ale także siłę jednostki w obliczu potężnych sił politycznych.

Gdzie obejrzeć „Obywatel Jones” na VOD

Film można obejrzeć na platformach takich jak Canal + Premiery, Play Now, iTunes, Rakuten oraz Chili.

Obsada aktorska w filmie

W filmie “Gareth Jones” w rolę tytułowego bohatera wciela się James Norton. Jego postać, Gareth Jones, to brytyjski dziennikarz, który odważnie podjął się misji odkrycia prawdy o sowieckim reżimie w latach 30. XX wieku.

Vanessa Kirby wciela się w rolę Ada Brooks, ambitnej i nieustraszonej reporterki, która towarzyszy Jonesowi w jego niebezpiecznej podróży do Związku Radzieckiego. Ada jest inteligentna i zdeterminowana, gotowa ryzykować wszystko dla prawdy.

Peter Sarsgaard gra Waltera Duranty’ego, wpływowego korespondenta zagranicznego, który początkowo wydaje się być sojusznikiem Jonesa. Jednakże, Duranty okazuje się być skomplikowaną postacią, która ukrywa mroczne tajemnice.

Joseph Mawle wciela się w postać George’a Orwella, znanego pisarza i publicysty. Orwell jest jednym z głównych inspiratorów Jonesa i jego walki o wolność słowa oraz prawdę.

Kenneth Cranham gra Lloyda George’a, brytyjskiego premiera, który udziela wsparcia Jonesowi w jego misji. George jest politykiem o silnych przekonaniach i chce wykorzystać informacje zgromadzone przez Jonesa dla dobra swojego kraju.

Celyn Jones wciela się w Matthew, lojalnego asystenta Jonesa. Matthew jest wiernym towarzyszem i wspiera go we wszystkich trudnych sytuacjach.

Krzysztof Pieczyński gra Maxim Litvinova, radzieckiego dyplomatę, który próbuje manipulować Jonesem i utrzymać kontrolę nad informacjami w Związku Radzieckim.

Fenella Woolgar wciela się w postać Panny Stevenson, brytyjskiej dyplomatki, która pomaga Jonesowi w jego misji. Panna Stevenson jest inteligentna i odważna, gotowa ryzykować swoją reputację dla prawdy.

Martin Bishop gra Sir Ernesta Benneta, wpływowego polityka, który wspiera Jonesa w jego walce o ujawnienie prawdy o sowieckim reżimie. Sir Ernest jest człowiekiem honoru i sprawiedliwości, gotowym podjąć ryzyko dla dobra społeczeństwa.

Podsumowanie

Film “Obywatel Jones” otrzymał dobre oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał notę 6,6, na IMDb 6,9, a na TMDb 6,7. Te wyniki sugerują, że film jest warty obejrzenia. Choć oceny są raczej neutralne, to jednak większość widzów wydaje się być zadowolona z tego filmu. Można spodziewać się interesującej fabuły i solidnej gry aktorskiej. Jeśli jesteś fanem historii opartych na faktach lub lubisz filmy o tematyce politycznej, “Obywatel Jones” może być dla Ciebie odpowiednią propozycją.

Cały film "Obywatel Jones"

Polecane filmy

Jeszcze chwila...

Przejdź na premium i zyskaj dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i seriali takich jak ten!