X-Ray
HD+
4K

Noc 12 października VOD

6.6
6.6/10

Film “Noc 12 października” opowiada o Yohanie, nowym szefie wydziału kryminalnego w Grenoble, który staje przed tajemniczym morderstwem młodej dziewczyny. Ślady na miejscu zbrodni nie dają jednoznacznych wskazówek, a kolejne podejrzenia tylko pogłębiają zagadkę. Yohan coraz bardziej angażuje się emocjonalnie w śledztwo, a jego bezradność i frustracja rosną, gdy jedyną pewną informacją pozostaje data zdarzenia – noc 12 października.

Informacje o „Noc 12 października” – VOD

Film “Noc 12 października” miał swoją premierę 20 maja 2022 roku. Jest to dramatyczny kryminał, którego jedynym reżyserem jest Dominik Moll. Oryginalny tytuł filmu to “La nuit du 12”. Produkcja powstała we Francji i w Belgii. Scenariusz został napisany przez Dominika Molla i Gillesa Marchanda. Film trwa 114 minut.

Fabuła

W nocy 12 października to intrygujący thriller kryminalny, który wciąga widza w mroczny świat policyjnego śledztwa. Yohan, ambitny i pełen zapału nowy szef wydziału kryminalnego, staje przed swoją najtrudniejszą sprawą – tajemniczym morderstwem młodej dziewczyny o imieniu Clara.

Na miejscu zbrodni nie ma żadnych oczywistych wskazówek, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy. Yohan rozpoczyna rutynowe czynności policyjne, ale szybko staje się jasne, że ta sprawa jest inna. Z każdym przesłuchaniem nowych podejrzanych, obraz sprawy staje się coraz bardziej skomplikowany i zagmatwany.

Yohan zaczyna tracić dystans do śledztwa, a jego obsesja staje się niezdrowa. Bezradność miesza się z frustracją, gdy wszystkie ślady prowadzą donikąd. Jedyną pewną informacją jest data – noc 12 października. To jedyny punkt zaczepienia dla Yohana, który desperacko próbuje połączyć wszystkie kawałki układanki.

W miarę jak śledztwo nabiera tempa, Yohan odkrywa coraz więcej tajemniczych faktów i ukrytych powiązań. Wszystko to prowadzi go na ścieżkę niebezpieczeństwa, gdzie nie tylko musi zmierzyć się z mordercą, ale także ze swoimi własnymi demonami.

W nocy 12 października to film, który wciąga widza w gęstą atmosferę tajemnicy i napięcia. Czy Yohan będzie w stanie rozwikłać zagadkę morderstwa Clary? Czy uda mu się zachować zdrowy rozsądek w obliczu coraz większej obsesji? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w mrocznych zakamarkach tej fascynującej historii.

Gdzie obejrzeć „Noc 12 października” na VOD

Film można obejrzeć w Kinie pod Baranami oraz na platformie Moje Ekino.

Obsada aktorska w filmie

W filmie “Bastien Bouillon jako Kapitan Yohan Vivès”, widzowie będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową obsadę aktorską. W roli Kapitana Yohana Vivèsa wystąpi utalentowany Bastien Bouillon, który swoją grą aktorską potrafi wcielić się w różnorodne postacie i zapewnić widzom niezapomniane wrażenia.

Obok niego zobaczymy również Bouli Lanners, który wcieli się w postać Marceau. Lanners jest znany ze swojego wszechstronnego talentu aktorskiego i umiejętności kreowania unikalnych postaci na ekranie.

Théo Cholbi zagra Willy’ego, młodego i pełnego energii członka załogi. Jego naturalny talent aktorski sprawi, że postać Willy’ego stanie się jednym z najbardziej pamiętnych elementów filmu.

Johann Dionnet wcieli się w postać Freda, doświadczonego marynarza o tajemniczej przeszłości. Dionnet swoim wyrazistym stylem gry aktorskiej zapewni widzom niezapomniane chwile na ekranie.

Thibaut Evrard zagra Loïca, młodego marynarza pełnego pasji i determinacji. Jego autentyczność i naturalność sprawią, że postać Loïca będzie łatwo zauważalna i zapadnie w pamięć widzów.

Julien Frison wystąpi jako Boris, członek załogi o niezwykłej inteligencji i sprytnej naturze. Frison swoim talentem aktorskim stworzy postać pełną tajemniczości i intrygujących cech.

Paul Jeanson zagra Jérôme’a, doświadczonego marynarza o mocnym charakterze. Jego obecność na ekranie zapewni dynamikę i napięcie w filmie.

Mouna Soualem wcieli się w postać Nadia, silnej i niezależnej kobiety, która odgrywa ważną rolę w historii filmu. Jej talent aktorski sprawi, że postać Nadia będzie jedną z najbardziej inspirujących i pamiętnych.

Pauline Serieys wystąpi jako Nanie, młoda i pełna życia członkini załogi. Jej naturalna charyzma i urok sprawią, że postać Nanie będzie jednym z najbardziej uwielbianych przez widzów elementów filmu.

Wszyscy ci utalentowani aktorzy razem stworzą niezapomnianą obsadę filmu “Bastien Bouillon jako Kapitan Yohan Vivès”, która zapewni widzom emocjonujące i pełne napięcia doświadczenie kinowe.

Podsumowanie

Film “Noc 12 października” otrzymał ocenę 6,4 na Filmwebie oraz 7,1 na TMDb. Biorąc pod uwagę te oceny, można stwierdzić, że film jest warty obejrzenia. Choć oceny nie są zbyt wysokie, są one na tyle powyżej średniej, że można oczekiwać solidnej jakości produkcji.

“Noc 12 października” może być interesującym wyborem dla osób, które lubią filmy z gatunku thrillerów. Oceny sugerują, że film ma pewne walory i potencjał, który może przyciągnąć widza. Choć nie jest to arcydzieło, warto dać mu szansę i samemu ocenić.

Warto zaznaczyć, że oceny są dość zbliżone do siebie na obu platformach, co sugeruje pewną spójność w opinii widzów. To może być dodatkowy argument za tym, aby dać szansę temu filmowi.

Podsumowując, jeśli interesujesz się thrillerami i szukasz czegoś nowego do obejrzenia, “Noc 12 października” może być dobrym wyborem. Choć oceny nie są bardzo wysokie, sugerują one, że film ma pewne wartości i może dostarczyć rozrywki.

Cały film "Noc 12 października"

Polecane filmy

Jeszcze chwila...

Przejdź na premium i zyskaj dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i seriali takich jak ten!