X-Ray
HD+
4K

Niebezpieczni dżentelmeni VOD

6.1
6.1/10

Film “Niebezpieczni dżentelmeni” opowiada o czterech znanych postaciach zakopiańskiej bohemy – Tadeuszu Boyu-Żeleńskim, Witkacym, Josephie Conradzie i Bronisławie Malinowskim, którzy po mocno zakrapianej imprezie budzą się z kacem i nie pamiętają, co się wydarzyło. Sytuację komplikuje znalezienie zwłok nieznanego mężczyzny oraz pojawienie się policji. Bohaterowie muszą rozwiązać zagadkę śmierci i uwolnić się od podejrzeń, jednocześnie stając w obliczu intrygi, w którą zamieszani są gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska i Józef Piłsudski. Wszystko to dzieje się w tle tętniącego życiem Zakopanego, gdzie pojawia się nawet Lenin.

Informacje o „Niebezpieczni dżentelmeni” – VOD

Film “Niebezpieczni dżentelmeni”, wyreżyserowany przez Macieja Kawalskiego, miał swoją premierę 14 października 2022 roku. Jest to komedia kryminalna o czasie trwania 107 minut. Film został wyprodukowany w Polsce, a scenariusz również został napisany przez Macieja Kawalskiego.

Fabuła

W Zakopanem, malowniczym miasteczku pełnym artystów i intelektualistów, czterech wybitnych dżentelmenów budzi się po szalonej nocy pełnej alkoholu i zabawy. Ich głowy pękają od kaca, a pamięć zawodzi. Sytuację komplikuje znalezienie na podłodze zwłok nieznanego mężczyzny. W dodatku, do drzwi domu puka policja. To dopiero początek ich kłopotów.

Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą oczyścić się nie tylko z podejrzeń, ale także od niebezpiecznych plotek krążących w zakopiańskim środowisku. Muszą jak najszybciej rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce okaże się, że ich błyskotliwość i skłonność do ryzyka przyciągną uwagę gangsterów, artystów i polityków, w tym słynnych postaci takich jak Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski.

W międzyczasie do Zakopanego przybywa sam Lenin, co tylko pogarsza sytuację bohaterów. Miasto staje się areną wielkiej intrygi, w której zamieszani są wszyscy – od gangsterów po polityków. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z niebezpieczeństwem, zdradą i nieoczekiwanymi zwrotami akcji, aby odkryć prawdę i oczyścić swoje imiona.

W tej pełnej humoru i napięcia historii, Niebezpieczni dżentelmeni będą musieli wykorzystać swoje inteligencję, spryt i odwagę, aby przetrwać w świecie pełnym intryg i niebezpieczeństw. Czy uda im się rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci? Czy odkryją prawdziwych sprawców? Tego dowiemy się podczas ich niezwykłej przygody w Zakopanem.

Gdzie obejrzeć „Niebezpieczni dżentelmeni” na VOD

Film można obejrzeć na platformie Player+.

Obsada aktorska w filmie

W filmie występują wybitni polscy aktorzy, którzy wcielają się w postacie historyczne. Tomasz Kot wciela się w rolę Tadeusza Boy-Żeleńskiego, znanego polskiego krytyka literackiego i teatralnego. Jego postać jest niezwykle ważna dla rozwoju polskiej kultury.

Marcin Dorociński z kolei gra Stanisława Witkiewicza, znanego również jako Witkacy. Witkacy był polskim malarzem, pisarzem i filozofem, który odegrał kluczową rolę w rozwoju awangardowego ruchu artystycznego w Polsce.

Andrzej Seweryn wciela się w postać Josepha Conrada, znanego brytyjskiego pisarza pochodzenia polskiego. Conrad jest autorem takich znanych dzieł jak “Jądro ciemności” czy “Lord Jim”. Jego twórczość była niezwykle wpływowa i nadal cieszy się uznaniem czytelników na całym świecie.

Wojciech Mecwaldowski gra Bronisława Malinowskiego, znanego polskiego antropologa i etnografa. Malinowski jest uważany za jednego z pionierów współczesnej antropologii społecznej i jego badania miały ogromny wpływ na rozwój tej dziedziny nauki.

Łukasz Wjcik wciela się w postać Markiza Boy de Maupassanta, znanego francuskiego pisarza. Maupassant jest autorem takich znanych opowiadań jak “Bel-Ami” czy “Pierścień”. Jego twórczość charakteryzuje się głęboką analizą psychologiczną bohaterów i doskonałym stylem pisarskim.

Klaudiusz Kaufmann gra Żandarma Johanna, postać historyczną związaną z polskim ruchem niepodległościowym. Johann był jednym z żandarmów odpowiedzialnych za stłumienie powstania listopadowego w 1830 roku.

Marta Ojrzyńska wciela się w postać Zofii Stryjeńskiej, znanej polskiej malarki i projektantki. Stryjeńska była jedną z najważniejszych postaci polskiego modernizmu artystycznego i jej prace są doceniane zarówno w kraju, jak i za granicą.

Anna Terpiłowska gra Marię Pawlikowską-Jasnorzewską, znaną polską poetkę. Jej twórczość była niezwykle popularna w okresie międzywojennym i do dziś jest uważana za ważny głos kobiecej literatury.

Modest Ruciński wciela się w postać Artura Rubinsteina, słynnego polskiego pianisty. Rubinsteina uważa się za jednego z najwybitniejszych pianistów XX wieku, a jego interpretacje utworów Chopina są uznawane za niezrównane.

Podsumowanie

Film “Niebezpieczni dżentelmeni” otrzymał oceny 6,3 na Filmwebie i 6,1 na TMDb. Biorąc pod uwagę te oceny, można stwierdzić, że film jest oceniany raczej neutralnie.

“Niebezpieczni dżentelmeni” to produkcja, która może zainteresować widza, ale niekoniecznie jest to film, który zostanie w pamięci na długo. Opowiada on historię grupy dżentelmenów, którzy prowadzą podwójne życie jako szanowani członkowie społeczeństwa i bezwzględni przestępcy.

Film ma swoje mocne strony, takie jak ciekawa fabuła i niektóre udane sceny akcji. Aktorzy również wykonują swoje role solidnie, co wpływa na ogólną jakość produkcji. Jednakże, niektóre elementy mogą wydawać się przewidywalne i nieco schematyczne.

Jeśli jesteś fanem kina sensacyjnego i lubisz historie o tajemniczych dżentelmenach, “Niebezpieczni dżentelmeni” może być dla Ciebie interesującym wyborem. Jednakże, jeśli oczekujesz czegoś wyjątkowego i innowacyjnego, ten film może Cię nieco rozczarować.

Cały film "Niebezpieczni dżentelmeni"

Polecane filmy

Jeszcze chwila...

Przejdź na premium i zyskaj dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i seriali takich jak ten!