X-Ray
HD+
4K

Najpiękniejszy chłopiec na świecie VOD

6.8
6.8/10

Film “Najpiękniejszy chłopiec na świecie” opowiada historię Björna Andresena, który jako nastolatek został uznany za najpiękniejszego chłopca na świecie przez reżysera Luchino Viscontiego. Film ukazuje jego walkę z uzależnieniami i wewnętrznymi demonami, odkrywanie tajemnicy swojej matki oraz próbę pogodzenia się z przeszłością i odzyskania kontroli nad życiem. Ponadto, obraz przedstawia kulisy powstania filmu “Śmierć w Wenecji” oraz ukazuje struktury władzy w przemyśle filmowym i problem wykorzystywania, które są aktualne w kontekście ruchu #metoo.

Informacje o „Najpiękniejszy chłopiec na świecie” – VOD

Film “Najpiękniejszy chłopiec na świecie” to szwedzki dokumentalny film, którego premiera odbyła się 29 stycznia 2021 roku. Reżyserami tego filmu są Kristina Lindström i Kristian Petri. Oryginalny tytuł filmu to ‘Världens vackraste pojke’. Film opowiada o historii niezwykłego chłopca i jego życiu. Został wyprodukowany w Szwecji, a scenariusz został napisany przez Kristinę Lindström i Kristiana Petriego. Czas trwania filmu wynosi 93 minuty.

Fabuła

“Najpiękniejszy chłopiec na świecie” to poruszający film, który opowiada historię Björna Andresena, młodego chłopca, który stał się ikoną piękna i niewinności. W 1970 roku słynny reżyser Luchino Visconti poszukiwał idealnego aktora do roli Tadzia w swojej ekranizacji “Śmierci w Wenecji”. Po wielu nieudanych przesłuchaniach, Visconti znalazł Björna w Sztokholmie i natychmiast wiedział, że to właśnie on jest tym najpiękniejszym chłopcem na świecie.

Premiera filmu w Londynie była prawdziwym triumfem dla Björna, który został okrzyknięty najpiękniejszym chłopcem na świecie przez samego Viscontiego. To wydarzenie otworzyło przed nim drzwi do światowej kariery. Björn stał się pierwszą zachodnią gwiazdą pop w Japonii, gdzie występował na sesjach zdjęciowych i w reklamach. Jednak sława i przydomek nadany przez Viscontiego zaczęły go coraz bardziej przytłaczać.

Dziś, po pół wieku od tamtych wydarzeń, Björn zmaga się z uzależnieniami i wewnętrznymi demonami. Próbuje odnaleźć swoją tożsamość i pogodzić się ze swoją przeszłością. Odkrywa tajemnicę swojej matki i próbuje zrozumieć, dlaczego nagle odeszła. Jednocześnie kontynuuje swoją karierę aktorską, grając w różnych produkcjach, w tym w horrorze “Midsommar”.

“Najpiękniejszy chłopiec na świecie” to nie tylko historia jednego człowieka, ale również spojrzenie na kulisy powstania legendarnego filmu Viscontiego. Film ukazuje również struktury władzy w przemyśle filmowym i proces wykorzystywania, który jest dziś szeroko dyskutowany dzięki ruchowi #metoo. To intymny obraz człowieka, który próbuje odzyskać kontrolę nad swoim życiem i pogodzić się ze swoją przeszłością.

Gdzie obejrzeć „Najpiękniejszy chłopiec na świecie” na VOD

Film można obejrzeć w trzech miejscach: MDAG, Kino pod Baranami oraz Moje Ekino.

Podsumowanie

Film “Najpiękniejszy chłopiec na świecie” otrzymał dobre oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał notę 6,8, na IMDb również 6,8, a na TMDb aż 7,5. Te wyniki sugerują, że film jest warty uwagi.

Opinie na temat filmu są raczej pozytywne. Choć oceny nie są bardzo wysokie, to wskazują one na to, że większość widzów była zadowolona z oglądania tego obrazu. Możemy więc spodziewać się solidnej jakości produkcji.

“Najpiękniejszy chłopiec na świecie” zapewne przyciągnie uwagę tych, którzy interesują się historiami o młodych bohaterach. Film może być ciekawą opowieścią o dorastaniu i trudnościach, z jakimi muszą się zmierzyć młodzi ludzie. Jeśli lubisz tego typu tematykę, warto dać mu szansę.

Jednakże, jeśli nie jesteś fanem tego gatunku filmowego, “Najpiękniejszy chłopiec na świecie” może nie być dla Ciebie odpowiedni. Mimo dobrych ocen, nie jest to produkcja, która wyróżnia się spośród innych filmów tego typu.

Podsumowując, jeśli interesujesz się historiami o młodych bohaterach i lubisz filmy o dorastaniu, warto dać szansę filmowi “Najpiękniejszy chłopiec na świecie”. Jednakże, jeśli nie jesteś zainteresowany tym gatunkiem, możesz znaleźć inne produkcje bardziej odpowiednie dla siebie.

Cały film "Najpiękniejszy chłopiec na świecie"

Polecane filmy

Jeszcze chwila...

Przejdź na premium i zyskaj dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i seriali takich jak ten!