X-Ray
HD+
4K

Marzenia o Ameryce VOD

6.3
6.3/10

Film “Marzenia o Ameryce” opowiada o życiu młodego chłopaka, który opuszcza Związek Radziecki i przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Pomimo początkowych nadziei na spełnienie amerykańskich snów, bohater doświadcza rozczarowań i niewielu radości. Jednak atmosfera przygnębienia szybko ustępuje miejsca eksperymentom gatunkowym, elementom kampu oraz optymistycznej historii o marzeniach, wspierających rodzicach i coming-outach.

Informacje o „Marzenia o Ameryce” – VOD

Film “Marzenia o Ameryce” miał swoją premierę 16 marca 2021 roku. Jedynym reżyserem tego filmu jest Wes Hurley. Oryginalny tytuł filmu to “Potato Dreams of America”. Jest to biograficzny, dramatyczny film komediowy wyprodukowany w USA. Scenariusz został napisany przez samego reżysera, Wesa Hurleya. Czas trwania filmu wynosi 97 minut.

Fabuła

Film “Marzenia o Ameryce” oparty na biografii reżysera to pełna emocji podróż młodego chłopaka w poszukiwaniu swojego miejsca w nowym, nieznajomym świecie. Po opuszczeniu ojczystego Związku Radzieckiego i przyjeździe do Stanów, główny bohater, Wasilij, musi szybko dorosnąć i zmierzyć się z wyzwaniami dorosłości.

Jego matka, po wyjściu za mąż za Amerykanina z klasy średniej, obiecuje sobie i synowi spełnienie wszystkich ich amerykańskich marzeń. Jednak życie okazuje się być pełne rozczarowań i niewielu radości. Mimo to, film nie pozostaje w atmosferze przygnębienia przez długi czas. Reżyser, znany z eksperymentowania z gatunkami filmowymi i badania granic dobrego smaku i humoru, wprowadza elementy kampu do fabuły.

Nagle, typowy amerykański ojciec zostaje zagrany przez Dan Laurię, archetypowego ojca z popularnego serialu “Cudowne lata”. To moment, w którym historia nabiera optymistycznego tonu. Film staje się opowieścią o marzeniach i ich spełnianiu, wsparciu ze strony rodziny, życzliwości kolegów z ławki oraz odważnych coming-outach.

“Marzenia o Ameryce” to film, który porusza ważne tematy, takie jak tożsamość, akceptacja i odwaga. Przeplatając momenty wzruszające i zabawne, reżyser stworzył historię, która skłania do refleksji i daje nadzieję na lepsze jutro. To opowieść o tym, że marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko w nie uwierzymy i będziemy mieć odwagę podążać za nimi.

Gdzie obejrzeć „Marzenia o Ameryce” na VOD

Film można obejrzeć na platformach streamingowych takich jak HBO Max, Player+ oraz Play Now.

Obsada aktorska w filmie

W filmie “Marya Sea Kaminski” możemy podziwiać wyjątkowych aktorów, którzy wcielają się w różnorodne postacie. W roli Amerykańskiej Leny spotykamy utalentowaną Tyler Bocock, który z humorem i wdziękiem odtwarza rolę “Amerykańskiego Potato”. Sera Barbieri natomiast wciela się w młodą wersję Leny, przynosząc świeżość i energię do tej postaci.

Hersh Powers z kolei wciela się w postać “Rosyjskiego Potato”, dodając filmowi nutkę tajemniczości i intrygi. Dan Lauria, znany ze swojego wszechstronnego talentu, wciela się w postać Johna, który wpływa na życie Leny w nieoczekiwany sposób.

Lea DeLaria, znaną z jej charakterystycznego stylu i charyzmy, możemy podziwiać jako Tamara – postać pełna siły i determinacji. Jonathan Bennett natomiast zaskakuje nas swoją interpretacją Jezusa Chrystusa, przynosząc do roli zarówno pokorę, jak i moc.

Sophia Mitri Schloss wciela się w postać Mandy, dodając filmowi emocjonalnej głębi i autentyczności. Natomiast James David Grixoni odtwarza młodą wersję Johna, przynosząc do roli niewinność i czystość.

Dzięki tak utalentowanej obsadzie, film “Marya Sea Kaminski” staje się niezapomnianym doświadczeniem, pełnym różnorodnych postaci i ich niezwykłych historii.

Podsumowanie

Film “Marzenia o Ameryce” otrzymał oceny na poziomie 6,2 na Filmwebie, 6,4 na IMDb oraz 6,5 na TMDb. Biorąc pod uwagę te oceny, można stwierdzić, że film jest oceniany raczej neutralnie lub lekko pozytywnie.

“Marzenia o Ameryce” to historia, która skupia się na życiu imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Film przedstawia trudności, z jakimi muszą się zmierzyć oraz ich marzenia i nadzieje. Pomimo że oceny nie są wybitnie wysokie, warto dać temu filmowi szansę.

Fabuła jest interesująca i porusza ważne tematy społeczne. Aktorstwo również stoi na przyzwoitym poziomie, a postacie są dobrze wykreowane. Film może być inspirujący dla osób zainteresowanych historią imigracji i dążeniem do lepszego życia.

Jednakże, warto zaznaczyć, że “Marzenia o Ameryce” może nie przyciągnąć uwagi widza poszukującego mocnych emocji czy dynamicznej akcji. Niektóre sceny mogą być nieco powolne i film może wymagać pewnej cierpliwości.

Podsumowując, jeśli interesujesz się historią imigracji i chcesz poznać perspektywę imigrantów w Stanach Zjednoczonych, “Marzenia o Ameryce” może być godnym uwagi filmem. Jednakże, jeśli oczekujesz czegoś bardziej ekscytującego lub nie przepadasz za powolnym tempem narracji, może być to film, którym można z łatwością przejść obojętnie.

Cały film "Marzenia o Ameryce"

Polecane filmy

Jeszcze chwila...

Przejdź na premium i zyskaj dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i seriali takich jak ten!