X-Ray
HD+
4K

Gdyby ulica Beale umiała mówić VOD

6.7
6.7/10

Film “Gdyby ulica Beale umiała mówić” opowiada historię młodej pary, Tish i Fonny’ego, którzy zostają rozdzieleni, gdy chłopak trafia do więzienia pod fałszywymi zarzutami. Mimo trudności i przeciwności losu, Tish i jej matka podejmują próby uwolnienia Fonny’ego i utrzymania rodzinnego szczęścia. Film porusza tematy miłości, rasizmu i siły rodzinnej solidarności w obliczu traumy więzienia.

Informacje o „Gdyby ulica Beale umiała mówić” – VOD

Film “Gdyby ulica Beale umiała mówić” to dramat o czasie trwania 119 minut, którego reżyserem jest Barry Jenkins. Premiera filmu odbyła się 9 września 2018 roku w USA. Oryginalny tytuł filmu to “If Beale Street Could Talk”.

Fabuła

“Gdyby ulica Beale umiała mówić” to poruszający film opowiadający historię młodej Tish, która zakochuje się bezgranicznie w chłopaku o imieniu Fonny. Ich miłość jest wzajemna, a dla niego Tish jest całym światem. Niestety, ich życie zostaje brutalnie rozdzielone, gdy Fonny zostaje oskarżony o gwałt na Portorykance i trafia do więzienia. Mimo że chłopak ma solidne alibi, wydaje się, że policja ignoruje je ze względu na kolor jego skóry.

Tish i Fonny nie przestają się jednak kochać i wkrótce dowiadują się, że spodziewają się dziecka. Dziewczyna oraz jej doświadczona przez życie matka podejmują desperackie próby uwolnienia Fonny’ego od fałszywych zarzutów. Miłość i rodzinna solidarność stają się ich największą siłą w walce z traumą długiego pobytu w więzieniu.

Film “Gdyby ulica Beale umiała mówić” porusza ważne tematy rasizmu, niesprawiedliwości systemu prawnego oraz siły miłości i determinacji. Przeplatając wzruszające momenty z dramatycznymi scenami, obraz ten skłania do refleksji nad kondycją społeczeństwa i potrzebą walki o sprawiedliwość. Czy Tish i jej rodzina będą w stanie pokonać przeciwności losu i odzyskać szczęście? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w sercach bohaterów i widzów.

Gdzie obejrzeć „Gdyby ulica Beale umiała mówić” na VOD

Film można obejrzeć na platformie streamingowej Chili.

Obsada aktorska w filmie

W filmie “KiKi Layne jako Tish Rivers”, widzowie będą mieli okazję zobaczyć utalentowaną aktorkę KiKi Layne w roli głównej. Wcieli się ona w postać Tish Rivers, młodej kobiety pełnej determinacji i miłości do swojego partnera Alonzo “Fonny” Hunta, którego zagra Stephan James. Fonny to młody czarnoskóry mężczyzna, który staje przed niesprawiedliwym oskarżeniem o gwałt i zostaje uwięziony.

W filmie zobaczymy również znakomitą aktorkę Reginę King w roli Sharon Rivers, matki Tish. Sharon jest silną i oddaną kobietą, która nieustannie walczy o sprawiedliwość dla swojego syna. Brian Tyree Henry wcieli się w postać Daniela Carty’ego, przyjaciela Fonny’ego, który również doświadczył niesprawiedliwości systemu prawosądowego.

Colman Domingo zagra Josepha Riversa, ojca Tish, który jest wsparciem dla swojej rodziny w trudnych chwilach. Teyonah Parris wcieli się w Ernestine Rivers, siostrę Tish, która jest jej najbliższą przyjaciółką i oparciem. Michael Beach zagra Franka Hunta, ojca Fonny’ego, który stara się pomóc synowi w trudnej sytuacji.

W filmie pojawi się również Aunjanue Ellis-Taylor jako Pani Hunt, matka Fonny’ego, która również walczy o sprawiedliwość dla swojego syna. Diego Luna zagra Pedrocito, przyjaciela Fonny’ego, który wspiera go w trudnych chwilach.

“KiKi Layne jako Tish Rivers” to film pełen emocji, który porusza tematykę niesprawiedliwości rasowej i walki o sprawiedliwość. Aktorska obsada gwarantuje niezapomniane i poruszające występy, które na długo pozostaną w pamięci widzów.

Podsumowanie

Film “Gdyby ulica Beale umiała mówić” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył notę 6,4, na IMDb 7.1, a na TMDb 7.

Biorąc pod uwagę te oceny, można stwierdzić, że film jest oceniany pozytywnie przez większość widzów. Choć ocena na Filmwebie jest nieco niższa, to wciąż jest powyżej średniej.

“Gdyby ulica Beale umiała mówić” to film, który warto obejrzeć, szczególnie jeśli interesują nas historie z życia codziennego i portrety ludzi z różnych środowisk społecznych. Opowieść ta porusza ważne tematy i skupia się na postaciach, które są autentyczne i pełne emocji.

Choć nie jest to film doskonały i może nie spełnić oczekiwań najbardziej wymagających widzów, to jednak ma swoje mocne strony. Reżyser potrafił stworzyć atmosferę, która wciąga i angażuje widza. Aktorstwo również stoi na wysokim poziomie, a postacie są dobrze wykreowane.

Podsumowując, “Gdyby ulica Beale umiała mówić” to film wart uwagi, zwłaszcza dla osób ceniących sobie kino o głębszych przesłaniach i autentycznych historiach. Mimo pewnych niedoskonałości, film z pewnością dostarczy emocji i skłoni do refleksji.

Cały film "Gdyby ulica Beale umiała mówić"

Polecane filmy

Jeszcze chwila...

Przejdź na premium i zyskaj dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i seriali takich jak ten!