X-Ray
HD+
4K

Alpinista VOD

7.5
7.5/10

Film “Alpinista” opowiada historię Marc-André Leclerca, który jako młody wspinacz dokonuje niezwykle odważnych i niebezpiecznych przejść free solo na odległych skalnych ścianach. Mimo swoich osiągnięć, nie cieszy się on większym zainteresowaniem mediów. Reżyser Peter Mortimer postanawia nakręcić film o Marcu-André, jednak wspinacz jest nieuchwytny i broni się przed dopuszczeniem ekipy filmowej do swojego świata. Film ukazuje zarówno zachwyt elit wspinaczkowych nad jego dokonaniami, jak i obawy innych przed ryzykiem, jakie podejmuje.

Informacje o „Alpinista” – VOD

Film “Alpinista” miał swoją premierę 2021-09-10. Reżyserami filmu są Peter Mortimer i Nick Rosen. Oryginalny tytuł filmu to ‘The Alpinist’. Jest to dokumentalny film wyprodukowany w USA, o czasie trwania 93 minut.

Fabuła

Film “The Alpinist” opowiada historię Marc-André Leclerca, młodego wspinacza, który praktykuje free solo – wspinaczkę bez liny i towarzystwa kamer. Mimo swoich niesamowitych osiągnięć, Marc-André nie przyciąga większej uwagi mediów. Zainteresowany jego niezwykłymi wyczynami reżyser Peter Mortimer postanawia nakręcić o nim film. Jednak solista okazuje się nieuchwytny i niechętny współpracy z ekipą filmową.

Peter nie poddaje się i śledzi ślady Marca-André, który zmienia miejsca pobytu i unika mediów. W międzyczasie wspinacz podejmuje coraz trudniejsze i bardziej ryzykowne wyzwania, co budzi podziw wśród elity środowiska, ale również obawy innych, którzy uważają, że ryzykuje zbyt wiele.

W końcu Marc-André decyduje się na pamiętną wyprawę do Patagonii, która stanie się punktem zwrotnym w jego karierze. Tam dokona przejścia, które na nowo definiuje granice możliwości we wspinaczce free solo.

Film “The Alpinist” ukazuje nie tylko niesamowite osiągnięcia Marc-André Leclerca, ale również portretuje go jako wizjonera, który podąża za swoją pasją pomimo najpoważniejszych możliwych konsekwencji. Przeplatając emocje, niebezpieczeństwo i determinację, film ten zapewnia niezapomniane doznania dla widza.

Gdzie obejrzeć „Alpinista” na VOD

Film można obejrzeć na platformach takich jak Canal+, Player+, Amazon, iTunes oraz Rakuten.

Podsumowanie

Film “Alpinista” otrzymał wysokie oceny na stronach Filmweb (7,9), IMDb (7,9) oraz TMDb (7,6). To świadczy o tym, że większość widzów doceniła ten film. “Alpinista” jest wart obejrzenia, zwłaszcza jeśli interesujesz się tematyką górską i alpinizmem. Film zapewnia nie tylko wspaniałe widoki i niesamowite ujęcia, ale także porusza ważne tematy związane z determinacją, ryzykiem i pasją. Oczywiście, jak w przypadku każdego filmu, gust widza może się różnić, ale ogólnie rzecz biorąc, “Alpinista” jest godny uwagi i może dostarczyć emocji oraz inspiracji.

Cały film "Alpinista"

Polecane filmy

Jeszcze chwila...

Przejdź na premium i zyskaj dostęp do dziesiątek tysięcy filmów i seriali takich jak ten!